Organizatorem WSG Open 2019 jest agencja Warsaw Sports Group, która koncentruje swoje działania na wspieraniu karier najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Głównym celem WSG jest promocja zdrowego trybu życia i upowszechnianie sportu, co realizują poprzez wsparcie przedstawicieli sportów olimpijskich, popularyzację dyscyplin olimpijskich wśród dzieci i młodzieży, organizację i zarządzanie wydarzeniami z branży sportowej i nie tylko.

W roku 2017, kiedy postanowili zorganizować pierwszą edycję turnieju WSG Open (25.000$ + H), założyli, że będzie to inicjatywa wieloletnia, a ich celem jest budowa silnego kobiecego turnieju, który na stałe zagości w kalendarzu największych imprez sportowych w Warszawie i Polsce.

Dotychczasowe edycje turnieju odbywały się na kortach Legii Warszawa i KT Warszawianka. Były to niewątpliwie największe imprezy tej rangi w Polsce. Zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wszystkie mecze rozgrywane na korcie centralnym były transmitowane na żywo, część z nich komentowana była m.in. przez trenerów sekcji tenisa Legii Warszawa, a także przez komentatorów sportowych Eurosport.

Patronat Honorowy objął Prezydent m.st. Warszawy, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski. „Budując silny zawodowy turniej kobiecy, stabilny i powtarzalny rok do roku musimy zadbać również o zaproszenie do współpracy solidnych Partnerów ze świata biznesu, sportu i kultury, którzy pójdą z nami ramię w ramię i wspólnie osiągniemy założone cele” – mówi Prezes WSG Artur Bochenek.