Maciej Rajski w najlepszej ósemce turnieju Wrocław World Cup 2019! Wyzwanie, które stanęło przed reprezentantem Polski od początku wyglądało na wymagające. Po drugiej stronie siatki pojawił się bowiem Czech Michael Vrbensky, drugi najwyżej rozstawiony zawodnik imprezy.

W pierwszym secie Rajski nawiązał z wyżej notowanym rywalem walkę, ale – zgodnie z przewidywaniami – górą był faworyt (6:3). Druga partia przyniosła zmianę sytuacji o 180 stopni. Tym razem to reprezentant Biało-Czerwonych zapisywał na swoim koncie większość gemów i dzięki rezultatowi 6:2 doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

Decydujący set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Obaj gracze nie zamierzali odpuścić i do samego końca zaciekle walczyli o zwycięstwo. Z tej bitwy obronną ręką mógł wyjść tylko jeden z nich i – ku radości miejscowych kibiców – był to właśnie Rajski. Przy stanie 5:5 Polak najpierw wygrał gema przy swoim podaniu, chwilę później przełamał rywala i mógł cieszyć się z cennego triumfu (7:5). Całe spotkanie trwało 2 godziny i 54 minuty.