Wojowniczy piątek na kortach w Radomiu.

Podczas dzisiejszego dnia rozstrzygnęły się wszystkie ćwierćfinały singla i półfinały debla. Mecze rozpoczęły się od spotkań singlowych. Na korcie centralnym rozstawiona z numerem drugim – Cagla Buyukakcay pokonała rywalkę z Czech w trzech setach (3:6; 6:3; 6:3). Obok na korcie, również po zaciętej walce lepsza okazała się Vera Lapko, która ograła przeciwniczkę z Francji, również w trzech setach (6:2; 3:6; 7:6).

Po danych meczach byliśmy świadkami pierwszego półfinału debla. Mecz został rozegrany bardzo szybko, od razu było widać kto dominował na korcie – czeska para (Karolina Kubanova /Denisa Hindova), które pokonały rywalki 6:4; 6:1.

Ostatnie trzy mecze dnia to było ogromne wyzwanie dla każdej zawodniczki. Mecze singlowe trwały około 3 godzin i były bardzo wyrównane – widać było w zawodniczkach ogromną determinację do wygrywania każdego punktu. Pogromczyni Wicemistrzyni Polski, ,,zdetronizowała” dzisiaj rozstawioną z numerem jeden –Lucrezia Stefanini (4:6, 6:4, 6:3). Na korcie obok lepsza okazała się Veronica Erjavec, wygrywając (6:4 ;5:7 ;6:3)

Ostatnim meczem był drugi półfinał deblowy. Polki zaczęły mecz idealnie, wygrywając pierwszego seta 6:3. W drugiej partii znacząco straciły dominację na korcie i przegrały 2:6. W ostatnim secie turecko-japońska para okazała się znowu lepsza, ogrywając Annę Hertel i Martynę Kubkę 10:6.