Dwóch polskich zawodników zapewniło sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Pierwszy zrobił to Jan Zieliński, kilka minut później dołączył do niego także Daniel Michalski.

W spotkaniu drugiej rundy imprezy zaliczanej do cyklu LOTOS PZT Polish Tour Zieliński mierzył się z Yannem Wójcikiem. Pojedynek trwał 84 minuty, skończyło się na wyniku 6:3, 6:4. W całym spotkaniu Zieliński trzykrotnie odebrał przeciwnikowi podanie, samemu tracąc swój serwis zaledwie raz.  W pierwszym secie późniejszy triumfator przełamał rywala w szóstym gemie, w drugiej partii wygrał cztery gemy z rzędu od stanu 0:1 i spokojnie dowiózł zwycięstwo do końca.

Miłą niespodziankę lokalnej widowni sprawił także Michalski. Polak mierzył się w czwartek z rozstawionym z numerem ósmym Ukraińcem Władysławem Mafanowem. W inauguracyjnej odsłonie pojedynku nasz reprezentant podkręcił tempo przy wyniku 3:4 i wygrał trzy kolejne gemy. W drugiej zawodnik PZT LOTOS Team poszedł za ciosem i w mniej więcej pół godziny objął prowadzenie 5:1. Kilka chwil później kwestia awansu była już rozstrzygnięta (6:2).

Turniej Bydgoszcz Solano Centrum Cup jest elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour.