Weronika Falkowska

Znamy ćwierćfinalistów Mistrzostw Polski w tenisie

Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu rozgrywane w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour wkraczają w decydującą fazę. We wtorek dokończono wszystkie spotkania drugiej rundy w grze pojedynczej. Zwycięstwa odnieśli kandydaci do gry o medale m.in. Weronika Falkowska oraz Daniel Michalski. Już w piątek poznamy najlepszych tenisistów mistrzostw.

Bardzo dobry mecz ma za sobą Maks Kaśnikowski. Ubiegłoroczny pogromca Huberta Hurkacza po dwóch tie-breakach pokonał mistrza Polski z 2019 roku – Pawła Ciasia. Spotkanie było widowiskowe, pełne długich wymian oraz wyrównanej gry. 18-latek w decydujących fragmentach był skuteczniejszy i końcówki zaciętych setów należały do niego.

Do kolejnej rundy pewnie awansowała Weronika Falkowska. Zawodniczka LOTOS PZT Team w poniedziałek oddała Karolinie Jaśkiewicz zaledwie trzy gemy, błyskawicznie wygrywając spotkanie 6:0, 6:3.

– Mam dobre wyniki na mączce, czuję się pewnie. Trochę się stresuję, bo turniej jest w Polsce. Rzadko tu gram, więc jest inaczej. Z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej – powiedziała Falkowska, która w kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem piątym Anną Hertel.

Ostatnim singlowym meczem na korcie centralnym było starcie Daniela Michalskiego i Mateusza Terczyńskiego. Ten drugi w pierwszej rundzie ograł finalistę turnieju LOTOS PZT Polish Tour w Gdańsku Martyna Pawelskiego. Tym razem Terczyński, który przez wiele tygodni w sezonie pomaga Hubertowi Hurkaczowi jako sparingpartner, nie sprawił niespodzianki i przegrał w dwóch setach.

– Wynik tego nie pokazuje, ale to był trudny mecz. W pierwszym gemie serwisowym broniłem od razu trzech break pointów. Później już nie musiałem żadnego. W porównaniu do pierwszej rundy dużo więcej się nabiegałem, było dużo walki – powiedział aktualny wicemistrz Polski.

Pary ćwierćfinałowe Narodowych Mistrzostw Polski:

Kobiety:

  • Katarzyna Kawa (1) – Julia Oczachowska (7)
  • Martyna Kubka (4) – Rozalia Gruszczyńska
  • Anna Hertel (5) – Weronika Falkowska (3)
  • Joanna Zawadzka (6) – Magdalena Fręch (2)

Mężczyźni:

  • Kamil Majchrzak (1) – Piotr Matuszewski
  • Aleksander Orlikowski – Maks Kaśnikowski
  • Maciej Rajski (8) – Daniel Michalski (3)
  • Michał Mikuła – Kacper Żuk (2)

Transmisje z meczów ćwierćfinałowych odbędą się na antenach Polsatu Sport.

Partnerzy