Znamy mistrzów Polski

W sobotę rozegraliśmy finały gry pojedynczej Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski. Niespodzianek na korcie centralnym w Bytomiu nie było. Po tytuł sięgnęła faworyzowana Magdalena Fręch oraz Daniel Michalski.

Reprezentująca barwy KS Górnik Bytom Magdalena Fręch była najwyżej rozstawiona w drabince mistrzostw Polski i od początku uważana za główną faworytkę do złotego medalu.

W sobotnim finale na jej drodze stanęła oznaczona trzecim numerem Martyna Kubka, która celowała w premierowy triumf w krajowym czempionacie.

W finale zdecydowane zwycięstwo 6:0, 6:4 odniosła notowana obecnie na 86. miejscu w rankingu WTA Fręch, dla której był to trzeci tytuł mistrzowski z rzędu.

Tym samym sięgnęła po tytuł bez straty seta w pięciu pojedynkach. Klasyfikowana na 472. pozycji w świecie Kubka, która w Bytomiu broniła barw Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki, nie była w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonej rodaczce.

O pierwsze w karierze trofeum powalczyli w Bytomiu Daniel Michalski i Jan Zieliński, który w piątkowy wieczór został triumfatorem turnieju debla.

Michalski, który w poniedziałek awansował na najwyższą w karierze 253. pozycję w rankingu ATP, potwierdził wysoką formę. Po dwusetowym spotkaniu pokonał Zielińskiego 6:3, 6:2 i dzięki temu został nowym mistrzem Polski w singlu.

Za zwycięstwo w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski Fręch i Michalski otrzymali Mercedesa CLA 180 Coupe od firmy BMG Goworowski. Dla srebrnych medalistów organizatorzy przewidzieli czeki na sumę 55 tysięcy złotych.