Mamy pierwszych Mistrzów

Martins Podzus i Janis Podzus triumfatorami gry podwójnej turnieju Toyota Koszalin Open 2019 (ITF, pula nagród 15 000$). Łotewscy bracia w finale pokonali Niemców Hasana Ibrahima i Timo Stoddera 7:6(6), 5:7, 10-5.

Bezpośrednio po meczu półfinałowym z udziałem Michała Dembka na kort wyszli debliści. Spotkanie finałowe rozgrywane było w niezbyt sprzyjających warunkach – w Koszalinie było niezwykle duszno
i parno, co dało się we znaki obydwu parom. O pierwszej partii można powiedzieć tyle, że się odbyła. Zarówno reprezentanci Łotwy, jak i zawodnicy z Niemiec prezentowali podobny poziom i raz po raz zdobywali punkty. W tie-breaku minimalnie lepsi okazali się Łotysze, którzy ostatecznie wygrali inaugurujące starcie 7:6(3).

Drugi set okazał się wierną kopią pierwszego, gdyż obie pary doskonale spisywały się przy własnych podaniach. Wyrównany pojedynek trwał aż do jedenastego gema, w którym to zawodnicy zza naszej zachodniej granicy przełamali swoich rywali i do końca partii utrzymali korzystny rezultat. Dlatego też do wyłonienia zwycięzców gry podwójnej Toyota Koszalin Open potrzebny był super tie-break. Próbę nerwów lepiej wytrzymali łotewscy bracia, wygrywając cały pojedynek w stosunku 7:6(6), 5:7, 10-5.

Na jutro zaplanowany został finał w grze pojedynczej pomiędzy Czechem Davidem Poljakiem,
a Łotyszem Martinsem Podzusem, który o godzinie 12:00 rozegrany zostanie na kortach przy ul. Andersa 16 w Koszalinie.

Turniej Toyota Koszalin Open (współfinansowany ze środków Gminy Miasta Koszalin) rozgrywany jest w ramach LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy