Kacper Żuk, najwyżej rozstawiony zawodnik 93. Mistrzostw Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019, bez większych problemów awansował do drugiej rundy zawodów. Zawodnik Legii Warszawa pokonał Jana Gałkę w stosunku 6:4, 6:3.

W pierwszej partii Żuk szybko przełamał rywala i następnie skupił się na obronie własnego podania. W drugim secie faworyt odebrał przeciwnikowi serwis w ósmym gemie i już po chwili mógł cieszyć się z awansu. 20-latek po meczu opowiedział o rywalizacji w turnieju oraz o tym, że bycie najwyżej rozstawionym zawodnikiem nie nakłada na niego większej presji.

– To, że na drabince przy mnie akurat jest jedynka, tak naprawdę nic nie znaczy. Obsada tych mistrzostw jest bardzo dobra i szalenie wyrównana. Rywalizuje wielu znakomitych zawodników, jak Michał Przysiężny, broniący tytułu Maciek Rajski, a także Daniel Michalski, Michał Dembek, Janek Zieliński i jeszcze kilku innych, którzy mogą tu wiele zwojować. Od pierwszej rundy trzeba być gotowym na sto procent, bo wszystko może się przydarzyć. Ja będę się skupiał na każdym kolejnym meczu, liczę na swoją grę, wtedy mam nadzieję, że będzie dobrze.

Oprócz Żuka do drugiej rundy mistrzostw awansowała też najwyżej rozstawiona zawodniczka w rywalizacji kobiet. Anastazja Szoszyna wygrała inauguracyjną partię z Joanną Zawadzką 6:4. W drugim secie obie tenisistki rozegrały łącznie zaledwie cztery gemy. Przy stanie 0:4 Zawadzka poddała mecz i tym samym faworytka przedwcześnie zameldowała się w drugiej rundzie.

W dalszej fazie mistrzostw zagrają też między innymi Michał Dembek (6:0, 6:1 z Yannem Wójcikiem), Julia Oczachowska (6:3, 6:4 z Wiktorią Rutkowską), Marcin Gawron (6:3, 6:4 z Krzysztofem Wetoszką) i Tomasz Bednarek (7:6, 6:4 z Juliuszem Bienkiewiczem).

W środę na gliwickich kortach dojdzie natomiast do wyczekiwanego przez wielu szlagieru pierwszej rundy, w którym Michał Przysiężny zmierzy się z Danielem Michalskim. W akcji zobaczyć też będzie można broniących tytułów mistrzowskich Martę Leśniak oraz Macieja Rajskiego. Początek gier ponownie zaplanowano na godzinę 9:30.

Partnerzy