Zwieńczenie cyklu Lotos PZT Polish Tour

Przed startem sobotnich meczów podczas Pekao Szczecin Open podsumowaliśmy cykl Lotos PZT Polish Tour, ponieważ challenger jest ostatnią imprezą w całym cyklu.

W sumie rozegrano 13 turniejów, w tym 11 międzynarodowych. W postaci nagród do tenisistów i tenisistek trafiło prawie 2,4 miliona złotych. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF), która postanowiła podnieść rangę kilku imprez rozgrywanych w Polsce finansując podwyższenie puli nagród, skorzystały na tym turnieje we Wrocławiu, Kozerkach, Radomiu, Bydgoszczy i Poznaniu. Ponadto rywalizacja odbywała się też w Gdańsku, Gdyni oraz Łodzi.

Po roku nieobecności do kalendarza powrócił Pekao Szczecin Open, największy męski turniej tenisowy w naszym kraju. Utrzymał on rangę Challenger Tour 125. – Pekao Szczecin Open to tradycja i doskonała organizacja turnieju. Ekipa ta pomogła Polskiemu Związkowi Tenisowemu w stworzeniu cyklu LOTOS PZT Polish Tour. To przekłada się na cały kraj. Kiedy wracamy do Szczecina, to widząc to, co tu się dzieje, można rozumieć, z jakiego powodu ten turniej ma rangę najlepszego challengera na świecie – mówił Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego.

W porównaniu do pierwszego (2019 rok) zwiększono liczbę turniejów z 10 do 13. – Na szczegóły kolejnej edycji musimy poczekać. W okolicach listopada-grudnia powinniśmy się dowiedzieć, co będzie się dokładnie działo w przyszłym roku – wyjawił Łukaszewski.

Partnerzy