Arthur Rinderknech zwycięża w Poznań Open 2022!

Piękna, słoneczna, pogoda przywitała nas dzisiaj na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Na godzinę 15 został zaplanowany finał singla tegorocznej edycji Poznań Open, który jest częścią LOTOS PZT Polish Tour od samego początku tego projektu.

Pomimo bardzo dużej konkurencji (finał Rolland Garros również o godzinie 15) trybuny były pełne kibiców.

Głównymi aktorami w tym pojedynku byli Arthur Riderknech z Francji i Chilijczyk Tomas Barrios Vera. Faworytem do tytułu był oczywiście Riderknech, który w Poznańskim Challengerze został rozstawiony z numerem 1. Początek spotkania nie pokazał nam dominacji żadnego z zawodników, a drugi gem tego spotkania trwał blisko 20 minut! Wyrównana gra w pierwszym secie zakończyła się jednak po rozegraniu czterech gemów. Francuz przyspieszył tempo, grał bardziej regularnie i sięgnął po pierwszą partię z wynikiem 6:3.

Drugi set tego spotkania to od samego początku tenisowe szachy. Gem za gem aż do tie breaka. Żadnemu z zawodników nie udało się w tym secie wypracować prowadzenia, a ze względu na wysoką temperaturę było widać ubywające zapasy sił zarówno u Chilijczyka jak i zawodnika z francji. Tiebreak rozpoczął się od szybkiej szarszy Francuza i prowadzenia 5:1. Po zmianie stron nic już nie zmieniło się w tym meczu, Arthur Riderknech pewnie zamknął to spotkanie wygrywając 6:3 7:3 (7-2) sięgając po tytuł w Poznań Open 2022.