Faworyci meldują się w ćwierćfinale Poznań Open 2022.

Czwartek, na kortach Parku Tenisowego Olimpia, rozpoczął się od pojedynków singlowych. We wszystkich dzisiejszych spotkaniach zwyciężali faworyci- Arthur Rinderknech, Dimitar Kuzmanow, Tomas Barrios Vera i Daniel Dutra da Silva.

Pierwszym, a zarazem najciekawszym meczem rozegranym dzisiaj na poznańskich kortach, był pojedynek wygrany przez Arthura Rinderknechta , który pokonał kwalifikanta z Ukrainy, Hieorhija Krawczenko. Mecz był, trwającą blisko trzy godziny, ucztą dla fanów tenisa.Ostateczne zwycięstwo w tym pojedynku odniósł Rinderknecht z wynikiem 6:7 (6-8), 6:3, 6:3.

– „Mój przeciwnik był dziś niezwykle solidny. Uderzał w tempo i zmusił mnie do biegania od jednego końca do drugiego. To dobry zawodnik i myślę, że może wiele osiągnąć w przyszłości”.- ocenił Rinderknech po spotkaniu.

Mecz Kuzmanowa z Grenierem był dokończeniem wczorajszego pojedynku przerwanego przez opady deszczu przy stanie 2:1 dla Kuzmanowa. Punktualnie o godzinie 12.00, zawodnicy pojawili się na korcie. Od samego początku kontrola nad spotkaniem należała do Bułgara, który utrzymywał serwis i dobrze returnował. Drugi set to ciąg dalszy dominacji Kuzmanowa, który wygrał drugą partię 6:1 i przypieczętował tym samym swój awans do ćwierćfinału.

Po zakończeniu pojedynku, w którym zmierzyli się Kuzmanow i Greiner, na korcie nr. 4 pojawił się Tomas Barrios Vera, rozstawiony w Poznaniu z numerem 5. Jego przeciwnikiem w drodze do ćwierćfinału był Niemiec, Elmar Ejupovic, sklasyfikowany na 418 miejscu rankingu ATP, który pokonał w pierwszej rundzie Jerzego Janowicza. Barrios Vera w otwierającym secie spotkania zdominował na korcie Ejupovica, gładko wygrywając pierwszą partię 6:2.

Drugi set tego spotkania stał na zdecydowanie wyższym tenisowym poziomie. Niemcowi udało się przełamać Argentyńczyka, jednak to nie wystarczyło aby pokonać znacznie wyżej klasyfikowanego Barriosa Verę, który zamknął drugi set wynikiem 7:5.

Ostatni, zaplanowany na dzisiaj, ćwierćfinał Poznańskiego Challengera zakończył się jeszcze przed wejściem na kort, ze względu na wycofanie się z zawodów Argentyńczyka, Camilo Ugo Carabelliego. Tym samym 33-letni Daniel Futra da Silva dopełnił drabinkę na poziomie ćwierćfinałów.

Ostatnie dwa mecze, rozegrane dzisiaj na korcie centralnym, to pojedynki gry podwójnej, w których  mogliśmy dopingować Polskich zawodników. Jako pierwsi na korcie pojawili się Karol Drzewiecki i Alex Lawson. Ich przeciwnikami bylin Filip Peliwo i Hieorhij Krawczenko. Faworytami była para Drzewiecki/Lawson, która niespodziewanie po wyrównanej walce przegrała tie break pierwszego seta 4-7. Druga partia rozpoczęła się podobnie, od bardzo wyrównanego poziomu. Niestety przy stanie 2:1 Lawson, który od początku spotkania miał problemy z plecami, nie był w stanie kontynuować gry. Tym samym w półfinale Poznańskiego Challengera znalazła się Polsko-Ukraińska para, Peliwo/Krawczenko.

Jako ostatni na korcie pojawiła się para rozstawiona z numerem 1, Walków/Reese, którzy zmierzyli się z parą Durasovic/Niklas-Salminen. Norwesko-fiński duet stawiał mocny opór przez całe spotkanie, ale to faworyci wygrali to spotkanie z wynikiem 7:5 7:6 (10-8).