Martyna Kubka i Anna Hertel

Wracamy do gry!

Anna Hertel i Martyna Kubka nie awansowały do finału debla turnieju ITF W60 Kozerki Open (pula nagród 60.000 USD) zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Z turnieju odpadła najwyżej rozstawiona Węgierka Dalma Galfi, którą wyeliminowała Francuzka Tessah Andrianjafitrimo.

W piątek z turniejem singlowym pożegnały się wszystkie pogromczynie Polek. Galfi, Zacharowa i Papamichail przegrały odpowiednio z rozstawionymi Francuzkami Andrianjafitrimo i Paquet oraz Gruzinką Gorgodze.

Szczególnie zacięte było spotkanie rosyjsko-francuskie, ale Zacharowa pomimo prowadzenia 4:1 w decydującym secie w emocjonujących okolicznościach przegrała 4:6. Dramatyczna, pełna zwrotów akcji rywalizacja zakończyła się rekordowo głośnym okrzykiem Paquet po wygranej piłce meczowej. Francuzka kontynuuje doskonałą serię meczów w Polsce – miesiąc temu zwyciężyła w turnieju ITF W25 we Wrocławiu.

Meczem dnia było deblowe spotkanie Anny Hertel i Martyny Kubki z chilijsko-brazyliskim duetem Gatica-Pereira. Polki mimo wygranego pierwszego seta nie znalazły remedium na coraz lepiej grające przeciwniczki. Zawodniczki z Ameryki Południowej skutecznością w decydujących momentach wypracowały przewagę, wygrywając spotkanie 3:6, 6:2, 10-7.

– Super tie-breaki to powiedzmy loteria. Prowadziłyśmy 7:5 i przegrałyśmy pięć ostatnich piłek. Na początku przycisnęłyśmy rywalki dobrą grą, a drugi set szybko nam uciekł. Grałyśmy z bardzo dobrą parą, więc nie ma co się załamywać. Przed nami jeszcze dwa turnieje, do których powinnyśmy dostać się na podstawie rankingu – podsumowały półfinalistki Kozerki Open.

W sobotę czekają nas trzy gry na korcie centralnym. Półfinały gry pojedynczej oraz finał debla. Start punktualnie o godzinie 11:00.

Partnerzy