Polka Wicemistrzynią tegorocznej edycji turnieju deblowego w Bydgoszczy

ITF Bydgoszcz: Rogozińska-Dzik przegrywa w finale debla!

Od godziny 11:00 tenisistki rozpoczęły walkę o możliwość zagrania w wielkim finale singla. Dzisiaj wszystkie spotkania były rozgrywane na korcie centralnym, więc dostaliśmy przez to najwyższą jakość tenisowych wrażeń.

W pierwszym meczu zmierzyły się: 15-letnia Yelyzaveta Kotliar, oraz rozstawiona z numerem siódmym – Valeriya Olyanovskaya. Od pierwszych piłek spotkania, byliśmy świadkami tenisa na naprawdę wysokim poziomie. Pomimo różnicy wieku tenisistki rozgrywały niesamowite wymiany, które były bardzo wyrównane. Doświadczenie turniejowej siódemki jednak pomogło i wygrała spotkanie 6:1, 6:0.

W ostatnim półfinale zmierzyły się: Linda Klimovicova, oraz Katarina Kuzmova. Turniejowa dwójka od początku miała lepsze czucie piłki na rakiecie, przez co idealnie grała ofensywnie, kończąc bezbłędnie wymiany. Linda wywierała dużą presję na rywalce, jednak było trochę widać, że to nie był jej najlepszy tenisowy dzień, w pierwszym secie. Mecz jednak od drugiego seta zmienił się diametralnie, tenisistki zaczęły grać coraz dłuższe wymiany przez co Klimovicova wygrała drugiego seta 7:6. Decydująca partia również należała do Lindy, która wygrała partię 7:5.

Przed nami został ten najbardziej wyczekiwany, finał gry podwójnej, w którym grała Polka – Stefania Rogozińska. Mecz rozpoczął się idealnie, drużyna z Polką gładko dyktowała warunki na korcie. Po 6 gemie losy w meczu się odwróciły i set skończył się zwycięstwem Ukrainek 6:4. W drugim secie bieg meczu znowu się zmienił i wygrała go druga para 6:1. W decydującym super tie-breaku lepsza okazała się Maryna i Nadiya Kolb, zdobywając dzięki temu tytuł deblowy w tegorocznej edycji turnieju.