Do sześciu polskich zawodniczek, które były już pewne miejsca w turnieju Kozerki Open 2019, dziś dołączyły dwie kolejne.

Jako pierwsza awans z eliminacji zapewniła sobie Magdalena Hędrzak. Nasza tenisistka po niezwykle ciekawym i pełnym dramaturgii spotkaniu pokonała Słowaczkę Lenkę Starą 7:6, 1:6, 14:12. W drodze do turnieju głównego seta nie straciła natomiast Daria Kuczer. 20-letnia zawodniczka, która odprawiła w I rundzie kwalifikacji rodaczkę Aleksandrę Jeleń (6:2, 6:3) we wtorek mierzyła się z Czeszką Kristyną Hrabalovą.

Pierwszy set spotkania obfitował w zwroty akcji. Kuczer goniła ze stanu 0:2, później sama prowadziła 5:3, a koniec końców losy pierwszej partii rozstrzygnęły się dopiero w tie breaku. Ten z kolei musiał zostać rozegrany na raty, ponieważ przy stanie 3:3 lunął deszcz i tenisistki czekała przymusowa pauza. Do gry udało się wrócić mniej więcej po trzech godzinach. Naszej zawodniczce przerwa najwidoczniej posłużyła, bo Kuczer najpierw wygrała tie break na przewagi, a w drugim secie pozwoliła sobie na stratę zaledwie jednego gema.

Hędrzak oraz Kuczer dołączyły tym samym do Weroniki Falkowskiej, Katarzyny Piter, Stefanii Rogozińskiej-Dzik, Mai Chwalińskiej, Anny Hertel i Martyny Kubki, które już wcześniej miały zagwarantowany występ w turnieju głównym Kozerki Open 2019.

Partnerzy