Kozerki Open: Gatica i Pereira najlepsze w deblu

Kozerki Open: Gatica i Pereira najlepsze w deblu

Kozerki Open: Gatica i Pereira najlepsze w deblu

Zawody ITF W60 Kozerki Open (pula nagród 60.000 USD) wchodzą w decydującą fazę! W sobotę poznaliśmy najlepsze deblistki. Barbara Gatica i Rebeca Pereira pokonały tajwańsko-koreański duet Jang-Lee 6:3 i 6:1. O tytuł singlowy w niedzielę zagrają Chloe Paquet i Ekaterine Gorgodze.

Jako pierwsza do finału awansowała Francuzka Chloe Paquet. Zwyciężczyni zawodów LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski we Wrocławiu (pula nagród: 25.000 USD) w dwóch setach (6:3, 6:3) ograła Chilijkę Barbarę Gaticę. Tenisistka z Ameryki Południowej, grająca rzadko spotykanym wśród kobiet jednoręcznym bekhendem, nie była w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanej Francuzce.

– Wiedziałam, że muszę grać agresywnie, ale trudno mi było domknąć spotkanie. Uwielbiam atmosferę w Polsce. Grając skutecznie w ostatnich tygodniach zagwarantowałam sobie start w eliminacjach do US Open. To był mój cel przed rozpoczęciem letniej części sezonu – powiedziała zawodniczka, która w pierwszej rundzie tegorocznego Roland Garros uległa Magdzie Linette.

W drugiej części drabinki rakiety skrzyżowały Tessah Andrianjafitrimo i Ekaterine Gorgodze i bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że było to najbardziej emocjonujące spotkanie w tegorocznym Kozerki Open. Francuzka dość szybko stanęła przed szansą zakończenia meczu, jednak od stanu 6:4, 5:2 przegrała pięć gemów z rzędu. Żywiołowo reagująca na wydarzenia meczowe Gruzinka w trzecim secie znów odrobiła stratę dwóch gemów i skuteczną serią zakończyła blisko trzygodzinny pojedynek.

Sobota wyłoniła także najlepsze deblistki zawodów. Tytuł Kozerki Open 2021 padł łupem chilijsko-brazylijskiej pary Gatica-Pereira, która wysoko (6:3, 6:1) pokonała Su Jeong Jang i Ya-Hsuan Lee. Zawodniczki z Ameryki Południowej dzień wcześniej ograły polski duet Hertel-Kubka.

Partnerzy