martyna kubka

Kozerki Open: Kubka sprawiła niespodziankę

Drugi dzień rywalizacji w głównej drabince ITF W60 Kozerki Open za nami! W zaliczanym do cyklu LOTOS PZT Polish Tour turnieju (pula nagród 60.000 USD) cenne zwycięstwo odniosła Martyna Kubka. Z turniejem głównym pożegnała się deblowa partnerka Kubki – Anna Hertel.

Z bardzo dobrej strony pokazała się kibicom Martyna Kubka. Zawodniczka LOTOS PZT Team w pierwszej rundzie mierzyła się ze sklasyfikowaną na 288. pozycji światowego rankingu Aminą Anszbą, która do głównej drabinki weszła jako „szczęśliwa przegrana”. Polka przyznawała przed meczem, że obawia się wymagającego stylu gry rywalki. Układ sił na korcie okazał się być zupełnie inny. Kubka szybko zdobyła przewagę przełamania, co spowodowało nerwowe reakcje wyżej notowanej rywalki.

Rosjance udało się wygrać dwa gemy z rzędu, ale w kluczowym momencie seta nie wygrała gema serwisowego i po trzeciej piłce setowej zakończyła pierwszą część meczu niepowodzeniem. Przebieg drugiej partii był podobny. Tenisistka CKT Grodzisk Mazowiecki utrzymała koncentrację i dobrym stylu awansowała do drugiej rundy.

– Przy tej pogodzie starałam się jak najczęściej skracać wymiany i grać agresywnie, ale nie zawsze to było możliwe. Niestety nie z każdej takiej wysokiej piłki da się zagrać ofensywnie i uzyskać przewagę. Ale cały czas starałam się kończyć szybko wymiany, jak tylko to było możliwe – powiedziała reprezentantka Polski.

Niespodzianki nie sprawiła Anna Hertel. Zawodniczka grająca w Kozerki Open dzięki „dzikiej karcie” uległa Anastazji Zacharowej 3:6, 2:6. Rosjanka sklasyfikowana o ponad sześćset miejsc straciła podanie tylko raz i tego dnia była poza zasięgiem Polki.

Hertel i Kubka w czwartek zagrają w ćwierćfinale gry podwójnej. Ich rywalkami będą Ali Collins i Andrea Gamiz.

Od zwycięstw turniej rozpoczęły najwyżej rozstawione Dalma Galfi, Cagla Buyukakcay, Ekaterine Gorgodze, Gabriela Talaba.

Partnerzy