Majchrzak i Chwalińska wracają do rywalizacji

Majchrzak i Chwalińska wracają do rywalizacji

W poniedziałek na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu wystartował trzeci turniej LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W akcji mogliśmy zobaczyć aż 64 zawodników, w tym czołowych polskich tenisistów m.in. Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, Magdalenę Fręch, czy Maję Chwalińską.

Po półrocznej przerwie do rywalizacji wrócił Kamil Majchrzak, który we wrocławskiej drabince został rozstawiony z numerem jeden. Zawodnik notowany na 108 miejscu światowego rankingu w pierwszej rundzie pokonał (6:1, 6:0) Jaszę Szajrycha, aktualnego wicemistrza Polski juniorów.

– Jest to niesamowite uczucie wrócić do gry, rywalizacji, do tego na czym opiera się moje życie. Pierwsze półrocze było dla mnie naprawdę trudne. Obecnie potrzebuję meczów, teraz trzeba sprawdzić się w boju żeby wiedzieć, co jeszcze należy poprawić – powiedział uczestnik turniejów wielkoszlemowych, Kamil Majchrzak.

Z kolei mistrz Polski juniorów – Maks Kaśnikowski udanie zrewanżował się Filipowi Kolasińskiemu. Ich poprzedni pojedynek na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej zakończył się zwycięstwem Kolasińskiego w dwóch setach. Wygrana 17-latka 6:7, 6:4, 6:2 była jedną z większych niespodzianek pierwszego dnia turnieju.

Piętnasty mecz z rzędu wygrał Kacper Żuk. Rozstawiony z „dwójką” 21-latek wygrał z Karolem Krawczyńskim 6:2, 6:2. Reprezentant Polski, po zdobyciu podwójnej korony w Gdańsku i Szczecinie ma teraz „chrapkę” na triumf we Wrocławiu.

Zgodnie z planem, do drugiej rundy awansowali także rozstawieni: Daniel Michalski, Michał Dembek, Jan Zieliński, Paweł Ciaś, Wojciech Marek i Maciej Rajski.

W rywalizacji pań wartym odnotowania był debiut Mai Chwalińskiej w tegorocznej edycji LOTOS PZT Polish Tour. Świeżo upieczona maturzystka wybiegła na kort centralny jako pierwsza i po niespełna godzinnym pojedynku pokonała Julię Przybylską.

– W moim życiu doszło w ostatnim czasie do kilku zmian. Kupiłam mieszkanie, zmieniłam trenera, do tego jeszcze doszła matura, ale teraz wszystko się ustabilizowało i mogę w pełni skupić się na tenisie – powiedziała nam po meczu rozstawiona z numerem dwa, Chwalińska.

Bez większych komplikacji mecze pierwszej rundy wygrały również pozostałe faworytki: Magdalena Fręch, Anastazja Szoszyna, Stefania Rogozińska-Dzik, Martyna Kubka, Weronika Falkowska, Julia Oczachowska oraz Paula Kania.

Plan gier oraz wyniki można zobaczyć na oficjalnej stronie Polskiego Związku Tenisowego:
https://portal.pzt.pl/TournamentOrderOfPlay.aspx?CategoryID=&Male=&TournamentID=9A6F1A48-AD89-4862-84D1-9F06523E0DD2

Partnerzy