W szlagierze pierwszej rundy 93. Mistrzostw Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019 rozstawiony z numerem piątym Daniel Michalski pokonał w dwóch setach Michała Przysiężnego.

Spotkanie rozpoczęło się dla młodszego z zawodników w wymarzony sposób. Michalski wygrał sześć gemów z rzędu i dzięki wynikowi 6:0 objął prowadzenie w meczu. W drugim secie środowej konfrontacji faworytowi tak łatwo już jednak nie poszło. Przysiężny poderwał się do walki i gra zrobiła się bardzo zacięta. Decydujący cios nastąpił dopiero w jedenastym gemie, gdy przy stanie 5:5 Michalski raz jeszcze odebrał serwis 35-letniemu rywalowi. Kilka chwil później zawodnik WKT Mera Warszawa utrzymał własne podanie i zamknął mecz rezultatem 6:0, 7:5.

Swój awans do drugiej rundy mistrzostw przypieczętowali też triumfatorzy sprzed roku. Marta Leśniak pokonała Zofię Podbioł, a Maciej Rajski rozprawił się z Pawłem Zawiszą. Co ciekawe, obrońcy tytułu solidarnie wygrali swoje mecze w takim samym stosunku – 6:2, 6:1. – Cieszę się z tego przetarcia, bo pierwsze mecze zawsze są trudne mentalnie. Jestem chyba najstarsza w stawce, ale przyjechałam do Gliwic obronić tytuł, inaczej start tutaj nie miałby sensu – zapowiedziała 31-letnia triumfatorka z roku 2018.

Leśniak i Rajski grają dalej, ale tyle samo powodów do radości nie mają dwie wcześniejsze mistrzynie kraju – Daria Kuczer (wygrała w 2016 r.) oraz Katarzyna Wysoczańska (triumfowała w 2017 r.). Pierwsza z wymienionych uległa w środę Magdalenie Hędrzak (1:6, 4:6), druga okazała się słabsza od Martyny Kubki (4:6, 4:6).

Kolejny dzień mistrzostw przyniósł nam także triumfy Pawła Ciasia (7:5, 6:4 z Piotrem Galusem), Jana Zielińskiego (6:1, 6:7, 6:1 z Maciejem Smołą), Wojciecha Marka (6:4, 6:3 z Piotrem Makuszewskim), Piotra Gryńkowskiego (6:2, 6:2 z Adamem Kwiatkowskim) oraz Stefanii Rogozińskiej-Dzik (6:4, 6:2 z Adrianną Sosnowską).

W czwartek gry ponownie wystartują o godzinie 9:30 i znów będzie bardzo ciekawie. W planach znalazły się między innymi pojedynki Marcina Gawrona z Kacprem Żukiem, Tomasza Bednarka z Pawłem Ciasiem oraz Wojciecha Marka z Piotrem Gryńskowskim.

Partnerzy