Żuk poza turniejem

Poznaliśmy komplet półfinalistów 93. Mistrzostw Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys. złotych. Dziś na kortach byliśmy świadkami wielu ciekawych wydarzeń, a niespodzianek nie brakło, gdyż z turnieju głównego w grze pojedynczej mężczyzn odpadła „jedynka” – Kacper Żuk, a w singlu Pań – ubiegłoroczna mistrzyni Polski – Marta Leśniak.

Jako pierwsi na kortach zameldowali się: turniejowa „dwójka” – Maciej Rajski oraz „ósemka” Michał Dembek. Rajski, wystrzegając się poważnych błędów, nie dał żadnych szans swojemu młodszemu koledze wygrywając z nim w dwóch setach: 6:1, 6:4 i pewnie wykonał kolejny krok w obronie swojego tytułu sprzed roku.

Swoje zadanie bardzo dobrze wykonał – mistrz z lat 2013 i 2015 Paweł Ciaś (UKS Beskidy Ustroń), który mimo niesprzyjających warunków pogodowych odprawił Jana Zielińskiego 6:3, 6:3.

Doskonale spisał się również ubiegłoroczny zwycięzca gry podwójnej Pekao Szczecin Open – Karol Drzewiecki zwyciężając po 3-setowym pojedynku z Kacprem Żukiem rozstawionym z numerem 1 (7:5, 5:7, 6:3). „Korty nie są zbyt przyjazne dla naszego stylu gry, ponieważ oboje gramy agresywnie, ale najważniejsze, że udało mi się wygrać dzisiejszy mecz.” – powiedział nam po zakończonym spotkaniu Drzewiecki.

Stawkę półfinalistów uzupełnił 19-letni Daniel Michalski, który pokonał o rok młodszego Wojciecha Marka (KS Górnik Bytom) 6:2, 6:0. „To było bardzo trudne spotkanie, ponieważ z Wojtkiem znamy się bardzo długo. Zagraliśmy przeciwko sobie około 30 spotkań, więc przez cały mecz musiałem być czujny. Wynik z pewnością nie oddaje tego, co działo się na korcie” – skomentował Michalski.

W rywalizacji singlistek byliśmy świadkami kilku niezwykle emocjonujących pojedynków. Ciekawie było na korcie numer 4, gdzie doszło do ponad 3-godzinnego pojedynku pomiędzy Anną Hertel i Martyną Kubką, w którym „górą” była pochodząca z Warszawy Anna Hertel (6:3, 2:6, 7:6(5)).

Do pięknego pojedynku pomiędzy Stefanią Rogozińską-Dzik (5.) i Martą Leśniak (2.) doszło na korcie centralnym. Broniąca tytułu Leśniak dobrze rozpoczęła mecz i wygrała pierwszą partię. Niestety, w drugim i trzecim secie zawodniczce pochodzącej ze Szczecina zaczęła doskwierać kontuzja kolana i po 3-setowym meczu uległa swojej rywalce z Warszawy 4:6, 6:4, 6:3.

Brawa za dzisiejsze zmagania należą się pochodzącej z Gliwic Magdalenie Hędrzak, która mimo tego, iż nie wygrała swojego meczu – dzielnie walczyła i urwała seta ogranej na zawodowych kortach Anastazji Szoszynie. Kluczem do sukcesu turniejowej „jedynki” okazała się doskonała obrona oraz „chłodna głowa” w decydujących momentach spotkania, zakończonego jej zwycięstwem 6:3, 3:6, 6:2.

Dzisiejszego dnia poznaliśmy też finalistów gier podwójnych oraz mieszanych. W finale debla mężczyzn zagrają: Paweł Ciaś i Grzegorz Panfil oraz Jan Zieliński i Kacper Żuk, natomiast wśród Pań będziemy świadkami pojedynku pomiędzy Darią Kuczer i Anastazją Szoszyną z Weroniką Falkowską i Martyną Kubką. O tytuł mistrzowski w mikście zagrają jutro Aleksandra Jeleń i Krzysztof Wetoszka, naprzeciw których staną Anastazja Szoszyna i Grzegorz Panfil.

93. Mistrzostwa Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019 rozgrywane są w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy