Niedziela – dniem wielkiego finału

Równo o godzinie 11:00 rozpoczął się mecz, w którym grali: Georgii Kravchenko i Timo Stodder. Już na samej rozgrzewce było widać, że obywatel Ukrainy grał o wiele pewniej, lepiej wchodził w rytm uderzeń. Od początku nie było widać u niego negatywnych emocji, co tylko dodawało mu pewności siebie na korcie. Już po dosyć szybkim czasie, przełamał Niemca i wygrał go 6:2.

Drugi set był zupełnym kontrastem, do poprzedniego. Niemiec przestał przeżywać każdą wymianę i dzięki temu wrócił do gry. Dodatkowo zaczął popełniać mniej niewymuszonych błędów, dzięki czemu obywatel Ukrainy zaczął mieć większe problemy, ze zdobywaniem pojedynczych punktów w gemach. W 3 gemie zaczęły u Ukraińca grać  emocje, przez co Stodder zaczął zdobywać znaczącą przewagę na korcie. Set zakończył się z wynikiem 6:2 dla Niemca.

Przed nami został decydujący set. Stodder zaczął go wyśmienicie, zdobył ogromną przewagę, prowadząc 3:0. Przy zmianie stron, Kravchenko wziął przerwę medyczną. Po chwili, Georgii wrócił do gry. W krótkim czasie zdobył kolejne 3 gemy, dzięki czemu wynik w decydującej partii wynosił: 3:3. Ostatecznie Niemiec wykorzystał słabsze strony rywala i wygrał decydującą partię 7:5, zostając mistrzem M15 Bytom Cup 2022.