Polsko – czeski finał Betard Cup

Maks Kaśnikowski i Petr Nouza zagrają w niedzielnym finale wrocławskiego turnieju Betard Cup 2022 (pula nagród 15.000$). Zmagania deblistów wygrali nierozstawieni Hiszpanie: Max Alcala Gurri i Bruno Pujol Navarro. Turniej wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

W meczu dnia, który najbardziej interesował polskich kibiców Maks Kaśnikowski pokonał Macieja Rajskiego 6:3 6:2. Zmagania w dolnej części drabinki zdominowali tenisiści z Polski. 18-letni Kaśnikowski, który po serii trzech przegranych półfinałów, po raz pierwszy awansował do wielkiego finału, we Wrocławiu pokonał kolejno: Michała Mikułę, Jerzego Janowicza, Yanna Wójcika i Macieja Rajskiego. Ten ostatni prowadził w sobotę z przewagą przełamania w pierwszym secie, ale w kolejnych fragmentach meczu popełnił nadspodziewanie dużą liczbę błędów.

– „Dosyć dobrze odgrywałem piłki po slajsach Maćka. Konsekwentnie realizowałem plan na ten mecz, stąd taki wynik” – powiedział po meczu zadowolony Kaśnikowski. „Osiem punktów za finał to około trzydziestu procent punktów, które zdobyłem przez całą profesjonalną karierę. Bardzo się cieszę z udanego tygodnia, choć oczywiście jest szansa na zwycięstwo i powiększenie tego dorobku” – ocenił 18-letni Polak.

W czeskim półfinale byliśmy świadkami powtórki meczu o tytuł sprzed trzech lat. Wtedy Vaclav Safranek pokonał Petra Nouzę w trzech setach. Tym razem, na korcie centralnym Olimpijski Club’u, górą był ten młodszy. Nouza, który prezentuje dość widowiskowy tenis, miesza rytm slajsem i często pojawia się przy siatce, wygrał spotkanie 6:4 1:6 6:1 i zagra we Wrocławiu o pierwszy singlowy tytuł.

W drabince deblowej najskuteczniejsi okazali się Hiszpanie: Max Alcala Gurri i Bruno Pujol Navarro. W finałowym meczu pokonali w dwóch setach Czechów, rozstawionych w turnieju z numerem drugim, Jiriego Barnata i Filipa Dudę 6:4 7:5.

Ostatni mecz Betard Cup zostanie rozegrany w niedzielę. Kaśnikowski i Nouza wyjdą na kort centralny o godzinie 11. Jeden z nich wygra tak prestiżowy turniej po raz pierwszy w karierze.