Z wielką przyjemnością zapowiadamy Poznań Open, czyli pierwszy turniej, który wejdzie w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour!

Tegoroczny challenger w stolicy Wielkopolski odbędzie się w dniach 3-9 czerwca. Na kibiców czeka jednak bardzo dużo nowości. Z powodu reformy rozgrywek impreza potrwa 7 dni, a nie 9, jak miało to miejsce poprzednio. Zmieniła się także liczba zawodników. Tym razem w głównym turnieju singla znajdzie się 48 tenisistów, a to aż o 16 więcej niż obserwowaliśmy chociażby podczas ostatniej edycji.

Organizatorzy mają też do rozdania pięć „dzikich kart”. Do kogo trafią specjalne przepustki? Przekonamy się podczas konferencji prasowej, która odbędzie się dokładnie za tydzień. W imprezie wystąpią też naturalnie gracze z eliminacji. Te, w porównaniu do poprzednich lat, będą zdecydowanie skrócone, ponieważ wystąpi w nich zaledwie czterech zawodników.

Jeśli chodzi o pulę nagród poznańskiego challengera, to sięgnie ona tym razem poziomu 81 240 dolarów. Zwycięzca imprezy będzie mógł natomiast liczyć na 90 punktów do rankingu ATP.

Partnerzy