Czech Vaclav Safranek pokonał w niedzielnym finale Ekwadorczyka Diego Hidalgo i zapewnił sobie tytuł mistrzowski turnieju Talex Open (ITF, pula nagród 25 000$). Spotkanie trwało nieco ponad godzinę i zakończyło się wynikiem 6:3, 6:2.

Dla Safranka to drugie zwycięstwo w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Na początku lipca Czech okazał się najlepszy również podczas Wrocław World Cup 2019, imprezy z pulą nagród 15 000$, także zaliczanej do cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

W Poznaniu mistrz imponował przygotowaniem w każdym kolejnym meczu, a w drodze po tytuł nie stracił ani jednego seta. Rozstawiony z numerem piątym Safranek pokonał kolejno Czecha Jana Satrala (7:6, krecz), Greka Ioannisa Stamoulosa (6:0, 6:1), Kazacha Denisa Jewsiejewa (6:0, 6:2), Argentyńczyka Camilo Ugo Carabellego (6:4, 6:2) oraz wspomnianego Diego Hidalgo (6:3, 6:2).

Finałowe spotkanie z Ekwadorczykiem było zacięte tylko do stanu 3:3 w pierwszej partii. Safranek bardzo dobrze serwował, był pewny, regularny i nie dawał rywalowi większych szans. Hidalgo nadrabiał ambicją i niezłą grą przy siatce, ale w końcu zaczął go zawodzić nawet ten element. W inauguracyjnym secie Czech przełamał przeciwnika w ósmym gemie i to wystarczyło, żeby triumfować 6:3.

W drugiej partii Safranek nabrał wiatru w żagle i szybko zbudował wysoką przewagę (5:1). Późniejszy mistrz popełniał bardzo mało błędów, skupiał się na pilnowaniu własnego serwisu i bez najmniejszych problemów dowiózł prowadzenie do końca spotkania (6:2).

– Do czasu pierwszego przełamania to był bardzo trudny i zacięty mecz. Po odebraniu rywalowi podania zacząłem grać coraz lepiej, byłem pewny siebie i to przyniosło efekty. W tenisie kluczowe jest to, aby odpowiednio prezentować się w najważniejszych momentach. W takich chwilach bardzo pomagał mi serwis i to także wpłynęło na końcowy wynik. Myślę, że podczas tego turnieju grałem dużo solidniej niż we Wrocławiu i cieszę się, że ponownie udało mi się zwyciężyć – powiedział po zejściu z kortu Safranek.

Turniej Talex Open został rozegrany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy