Drugi dzień turnieju Śląskie Open 2019 rozpoczęliśmy od dokończenia gier eliminacyjnych. Po dzisiejszych rezultatach wiemy już, że prawo do gry w głównej części bytomskiej imprezy wywalczyły sobie trzy Polki.

Jako pierwsza swoje spotkanie kwalifikacyjne pozytywnie zakończyła Daria Kuczer. Rozstawiona z numerem trzecim zawodniczka pokonała Słowaczkę Emę Bolebruchovą 6:4, 6:4. Niedługo później dołączyła do niej także Weronika Falkowska, która nie miała żadnych problemów z Alicją Rusovą ze Słowacji i pewnie zwyciężyła 6:1, 6:2. Do turnieju głównego awansowała także mistrzyni Polski z Gliwic, czyli Stefania Rogozińska-Dzik. Rozstawiona z czwórką zawodniczka przegrała pierwszego seta z rodaczką Katarzyną Wysoczańską, ale zdołała odrobić straty i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść (3:6, 6:1, 10:6).

Oprócz Wysoczańskiej z eliminacjami do turnieju Śląskie Open pożegnały się także Emma Zakordoniec oraz Aleksandra Jeleń. Ta druga zaprezentowała jednak na korcie wielkiego ducha walki i skapitulowała dopiero przy wyniku 3:6, 6:2, 8:10.

We wtorek rozpoczęły się także mecze turnieju głównego singla oraz debla. Grające z „dzikimi kartami” Anna Hertel oraz Julia Oczachowska przegrały jednak ze swoimi rywalkami i odpadły z rywalizacji w grze pojedynczej. Pod koniec dnia ich los podzieliła także Marta Leśniak. Była mistrzyni Polski została wyeliminowana przez rozstawioną z numerem trzecim Japonkę Chihiro Muramatsu (1:2, 2:6).

Na koniec dnia pojawiła się natomiast dobra wiadomość z turnieju gry podwójnej. Weronika Forys i Aleksandra Jeleń w świetnym stylu pokonały Czeszki Barborę Pokorną oraz Sarkę Richterovą i dzięki wynikowi 6:2, 6:3 zameldowały się w drugiej rundzie debla.

Partnerzy