Sobota podczas Talex Open nie dla Polaków.

Piękna pogoda niestety nie pomogła Polskim zawodnikom podczas turnieju TALEX Open. W zaplanowanych na dzisiaj trzech meczach udział mogliśmy Olafa Pieczkowskiego, który spotkał się w meczu półfinałowym z Valerio Aboianem oraz Michała Dembka grającego w parze z Georgiiem Kravchenko w finale debla. 

Jako pierwszy na kort wyszedł dzisiaj Olaf Pieczkowski. Półfinał z udziałem Polaka był spotkaniem nierówny z obydwu stron. Masa przełamań z jednej i drugiej strony, niepewna gra i brak konsekwencji w taktyce, spowodowała że Pieczkowski przegrał pojedynek o finał turnieju w Poznaniu. Na usprawiedliwienie, pamiętajmy że Polak już w niedzielę wylatuje do USA na juniorskie US Open. Aboian z nieco większym doświadczeniem w turniejach tej rangi, nie popisał się dzisiaj wybitną grą, mimo wszystko to wystarczyło aby pokonać Pieczkowskiego i awansować do finały Talex Open z wynikiem 6:2 6:3.

Przed meczem Polaka na kort wyszli reprezentanci Niemiec i Czech. Faworytem w tym spotkaniu był Rudolf Molleker, rozstawiony w turnieju z jedynką. Do rozstrzygnięcia tego spotkani potrzebowaliśmy blisko trzy godziny, a dwa ostatnie sety musiał rozstrzygnąć tie break. Finalnie lepszy okazał czeski tenisista Patrik Rikl wygrywając całe spotkanie 4:6; 7:6, 7:6.

Punktem kulminacyjnym dzisiejszych meczów na kortach AZS Poznań był finał gry podwójnej w udziałem Polska-Ukraińskiej pary Dembek/Kravchenko. Na przeciw stanęła para z antypodów Taylor/Daly-Walkin. Mecz zarówno w pierwszej jak i drugiej partii był bardzo wyrównany i para Australijczyków przewagą jednego przełamania wygrała całe spotkanie.

Partnerzy