Anna Hertel oraz Martyna Kubka pokonały swoje rywalki w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju WSG Open i we wtorek powalczą o prawo do gry w turnieju głównym.

Pierwsza na korcie pojawiła się Kubka, której rywalką była Bułgarka Petia Arshinkova. W inauguracyjnej partii Polka wygrała wszystkie swoje gemy serwisowe, dwukrotnie przełamała przeciwniczkę i dzięki wynikowi 6:2 objęła prowadzenie w spotkaniu. Druga część meczu była już zdecydowanie bardziej zacięta. Obie zawodniczki dwukrotnie straciły własne podanie i zrobiło się 5:5. W decydującym momencie grająca w eliminacjach z „dziką kartą” Kubka podkręciła jeszcze tempo, wygrała dwa gemy z rzędu i rozstrzygnęła kwestię awansu zanim doszło do tie breaka.

Sukcesem swoje spotkanie I rundy kwalifikacji zakończyła także Anna Hertel, ćwierćfinalistka niedawnego turnieju w Kozerkach. Młoda Polka przegrała pierwszą partię z Włoszką Lucrezią Stefanini 2:6, ale później było już tylko lepiej. W secie numer dwa 18-latka wygrała o trzy punkty więcej niż rywalka (33:30), ale pozwoliło jej to triumfować 6:4. W mistrzowskim tie breaku dominacja naszej zawodniczki była już niepodważalna. Hertel wygrała 10:4 i zapewniła sobie prawo do gry w eliminacyjnym finale.

W poniedziałek z turniejem pożegnały się natomiast Weronika Foryś, Daria Kuczer, Julia Oczachowska i Weronika Falkowska. Szczególnie żal tej ostatniej, którą od awansu dzielił mały krok. Polka dobrze weszła w mecz, ale ostatecznie przegrała z Rumunką Nicoletą-Cataliną Dascalu 6:4, 3:6, 8:10.

Partnerzy