Piotr Matuszewski, Dominik Nazaruk, Filip Kolasiński, Mateusz Terczyński, Michał Dembek i Daniel Michalski – tych sześciu Polaków wystąpi w drugiej rundzie turnieju Toyota Koszalin Open 2019.

Jako pierwsi awans zapewnili sobie dziś Terczyński oraz Michalski, którzy mierzyli się w środę z innymi tenisistami z naszego kraju. Ten pierwszy ograł Sandro Szica 6:0, 6:1, drugi pokonał Michała Woźniaka 6:1, 6:1. Polsko-polski pojedynek mieliśmy też w drugiej części dnia, ale tam bój był zdecydowanie bardziej zacięty. Michał Dembek przez niemal dwie i pół godziny walczył z Maciejem Smołą, by ostatecznie triumfować w stosunku 7:6, 6:7, 6:3.

Z zagranicznymi rywalami uporali się dziś natomiast Kolasiński i Matuszewski. Obaj trafili tego dnia na przeciwników z Czech i w obu przypadkach skończyło się w dwóch setach. Matuszewski pokonał Dominika Langmajera 6:0, 6:1, Kolasiński Daniela Vrbę 6:4, 7:6.

Awansować nie udało się natomiast kilku innym naszym zawodnikom. Rozstawiony z numerem szóstym Kacper Żuk przegrał z Rosjaninem Egorem Noskinem 2:6, 6:3, 2:6, a Mikołaj Szymragała – jeden ze zwycięzców eliminacji – uległ Łotyszowi Martinsowi Podzusowi 0:6, 2:6. Michał Mikuła i Yann Wójcik nie sprostali dziś natomiast przeciwnikom z Czech. Pierwszy został pokonany przez Petra Nouzę (1:6, 2:6), drugi przez Davida Poljaka (6:7, 4:6).

W czwartek kolejne emocje z udziałem naszych zawodników. Planowo gry mają rozpocząć się o godzinie 11:00.

Partnerzy