Weronika Falkowska Wrocław World Cup

Szoszyna i Falkowska w finale singla

Turniej LOTOS PZT Polish Tour w Poznaniu wchodzi w decydującą fazę. W poniedziałek wyłoniliśmy dwie najlepsze singlistki zawodów. O tytuł oraz czek o wartości ośmiu tysięcy złotych zawalczą we wtorek Anastazja Szoszyna oraz Weronika Falkowska.

Bardzo pewnie do kolejnej rundy awansowała Anastazja Szoszyna. Najbardziej zapracowana tenisistka LOTOS PZT Polish Tour w niespełna godzinę ograła rewelację poznańskiego turnieju, Polę Wygonowską. 17-latce nie można odmówić ambicji i waleczności, ale nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z faworytką. Mimo wszystko, Ostródzianka na pewno może zaliczyć zawody rozgrywane na obiekcie Parku Tenisowego Olimpia do bardzo udanych – dotarcie do najlepszej czwórki to przy tak dobrej obsadzie wynik znakomity.

We wtorek Szoszyna będzie walczyła o czwarty tytuł w cyklu. Jej przeciwniczką będzie 20-letnia Weronika Falkowska. Zawodniczka reprezentująca barwy Akademii Tenisowej Masters Radom pokonała w trzech setach doświadczoną Katarzynę Piter. Mocna gra Falkowskiej, w połączeniu z powtarzalnością spowodowała, że świetna defensywa poznanianki została przez młodszą rywalkę skruszona.

– Kasia przy piłkach meczowych grała super, a ja trochę wstrzymałam rękę. Wyciągnęłam już wnioski po porażce z Nastką w Bydgoszczy i jutrzejszy finał będzie już inny – zapowiedziała tenisistka, dla której będzie to pierwszy finał w tegorocznym LOTOS PZT Polish Tour.

Przedsmakiem wtorkowej rywalizacji o tytuł był półfinałowy mecz deblowy z udziałem obu pań. Szoszyna, wraz z partnerującą jej Martyną Kubką, pokonały duet Falkowska/Zawadzka i o tytuł zagrają z Paulą Kanią-Choduń i Katarzyną Piter.

Partnerzy