Walków i Reese z tytułem Poznań Open 2022!

Tomas Barrios Vera jako pierwszy zameldował się w finale gry pojedynczej Poznań Open 2022. Podczas już drugiego, tegorocznego, turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour, Chilijczyk rozstawiony z piątką, pokonał 6:4, 6:1 bardzo dobrze prezentującego się w Poznaniu, Argentyńczyka, Genaro Alberto Olivieriego. Vera doskonale zagrał od samego początku meczu, jednak drugi set był pokazem jego pełnych możliwości. Nieco ponad trzydzieści minut wystarczyło aby pokonać Olivieriego.
Drugi zaplanowany na dzisiaj mecz okazał się być wyrównanym i trzymającym w napięciu pojedynkiem turniejowej jedynki, Francuza Arthura Rinderknecha z reprezentantem Bułgarii, Dimitarem Kuzmanovem. Spotkanie odbywało się równolegle z rozgrywanym w Paryżu finałem Roland Garros, w którym tryumfowała Iga Świątek. Mimo to, podczas tego spotkania, trybuny były mocno zapełnione. Francuz od początku próbował wywierać presję na Bułgarze, a na szczególną uwagę zasługiwał jego mocny serwis. Dodajmy do tego świetną defensywę i set zakończył się wynikiem 6:3. Drugi set to tenisowa przepychanka gem za gem. Żadnemu z zawodników nie udało się przełamać rywala i o wyniku musiał zadecydować tiebreak, w którym lepiej zagrał Rinderknech. Tym samym zawodnik rozstawiony z numerem 1 zameldował się w finale Poznańskiego Challengera.
Jako ostatni na korcie centralnym został  zaplanowany finał gry podwójnej. Spotkała się polsko – amerykańska para, Szymon Wałków i Hunter Reese, na przeciw których stanął czeski duet Marek Gengel i Adam Pavlasek. Pierwszy set to totalna dominacja Czechów, którzy byli lepsi w zasadzie pod każdym względem. Skuteczność ataków i mocny serwis zapewniły im zwycięstwo 6:1. Drugi set rozpoczął się od bardzo dobrej gry Wałkowa i Reese’a, dało im to prowadzenie 4:1. Odpowiedź przyszła znacznie szybciej niż życzyłaby sobie tego Poznańska publiczność. Doskonała gra Czechów, i w kilka minut odrobili dwa gemy. Były to jednak ostatnie dwa gemy, które udało im się wygrać, w tym secie. Walków i Reese solidnie zagrali do końca drugiej partii i doprowadzili do super tiebreak’a wygrywając 6:3. Rozstrzygająca całe spotkanie partia to już koncert Polaka i Amerykanina. Dzięki solidnemu serwisowy i skuteczności w dłuższych wymianach udało im się wygrać 10-6 i odnieść zwycięstwo w Poznań Open 2022