Już tylko siedem dni dzieli nas od rozpoczęcia Poznań Open, pierwszego turnieju, który wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

W ostatnich latach na kortach Parku Tenisowego Olimpia grało wielu znakomitych zawodników, których kariery nabrały rozpędu właśnie po zwycięstwach w Poznaniu. W tym gronie można wymienić chociażby Jerzego Janowicza, który bezkonkurencyjny okazał się w roku 2012. Finałowym rywalem tenisisty z Łodzi był wówczas Jonathan Dasnieres De Veigy. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:3, 6:3 na korzyść naszego rodaka. Triumf w Wielkopolsce otworzył Jurkowi drzwi do świata wielkiego tenisa. To właśnie w kolejnych latach utalentowany zawodnik z Polski święcił największe sukcesy, na czele z finałem turnieju rangi MASTERS 1000 w Paryżu oraz półfinałem wielkoszlemowego Wimbledonu.

W następnych latach w Poznaniu triumfowali kolejni zawodnicy, którzy niedługo później znajdowali się na bardzo wysokich miejscach światowego rankingu. W 2014 roku najlepszy okazał się Belg David Goffin, zwycięzca czterech turniejów ATP i przyszły „numer siedem” męskiego zestawienia singlistów. Do czołowej dziesiątki z powodzeniem zapukał także Pablo Carreno-Busta, czyli triumfator Poznań Open 2015. Hiszpan może się pochwalić w karierze między innymi ćwierćfinałem Roland Garros oraz półfinałem US Open!

Dla nas najważniejszą edycją od czasu zwycięstwa Jurka Janowicza była ta, która miała miejsce przed rokiem. To właśnie wtedy na kortach Parku Tenisowego Olimpia najlepszy okazał się Hubert Hurkacz. Polak gładko pokonał w finale Japończyka Taro Daniela 6:1, 6:1 i w świetnym stylu sięgnął po tytuł mistrzowski. Sukces w stolicy Wielkopolski sprawił, że Hubert poszedł za ciosem i przez kolejne miesiące sukcesywnie piął się w górę rankingu. Teraz nasz reprezentant znajduje się już w pierwszej pięćdziesiątce światowego zestawienia i wszyscy jesteśmy ciekawi, jak daleko uda mu się jeszcze zajść.

My trzymamy naturalnie kciuki za dalszą karierę naszych zawodników, ale też z niecierpliwością czekamy na to, czyja gwiazda będzie świecić najjaśniej podczas nadchodzącej edycji Poznań Open. Przypominamy – turniej startuje już w poniedziałek, 3 czerwca!

Pięć ostatnich finałów:

2018: Hubert Hurkacz 6:1, 6:1 Taro Daniel
2017: Aleksiej Watutin 2:6, 7:6, 6:3 Guido Andreozzi
2016: Radu Albot 6:2, 6:4 Clement Geens
2015: Pablo Carreno-Busta 6:4, 6:4 Radu Albot
2014: David Goffin 6:4, 6:2 Blaz Rola

Partnerzy