Znamy komplet cwiercfinalistow

Kolejny dzień 93. Mistrzostw Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019 za nami. W rywalizacji pań mieliśmy dziś do czynienia z pokazem siły najwyżej rozstawionych zawodniczek. Anastazja Szoszyna i Marta Leśniak straciły po jednym gemie, Julia Oczachowska i Anna Hertel po dwa. Oprócz numerów 1, 2, 3 i 4 w najlepszej ósemce znalazły się też Stefania Rogozińska-Dzik (nr 5), Marcelina Podlińska (nr 6) oraz dwie nierozstawione tenisistki – Magdalena Hędrzak i Martyna Kubka.

U mężczyzn też faworyci raczej nie zawodzą i większość ćwierćfinalistów stanowią gracze rozstawieni. Miejsce w 1/4 finału zapewnił sobie dziś między innymi występujący z numerem pierwszym Kacper Żuk. Młody tenisista z Warszawy zwyciężył walkowerem, ponieważ jego kontuzjowany rywal, Marcin Gawron, nie był zdolny do podjęcia rywalizacji.

Awans na korcie wywalczyli natomiast Maciej Rajski (nr 2), Daniel Michalski (nr 5), Karol Drzewiecki (nr 6), Michał Dembek (nr 8), Wojciech Marek, Paweł Ciaś oraz Jan Zieliński. Ten ostatni potrzebował do tego najwięcej czasu, bo jako jedyny grał dziś aż przez trzy sety. Ostatecznie Zieliński okazał się lepszy od Mateusza Terczyńskiego i wygrał 7:6, 2:6, 6:1. W innych ciekawych spotkaniach Ciaś pokonał Tomasza Bednarka 6:3, 6:3, a Michalski okazał się lepszy od Filipa Kolasińskiego 6:2, 6:3.

– Znamy się z Filipem w zasadzie od małego, już ponad dziesięć lat. Myślę, że między innymi dlatego ta dzisiejsza gra między nami była tak wyrównana. Rezultat 6:2, 6:3 nie odzwierciedla w pełni tego, co działo się na korcie. Walka była zacięta, ale wynik szedł w jedną stronę. Równie dobrze mogło się skończyć 7:5, 7:5 czy nawet w trzech setach – mówił po zakończeniu spotkania Michalski.

W piątek czas na ćwierćfinały turniejów singlowych. U pań czekamy na pojedynki Szoszyny z Hędrzak, Hertel z Kubką, Podlińskiej z Oczachowską i Rogozińskiej-Dzik z Leśniak. W rywalizacji panów Żuk zmierzy się z Drzewieckim, Zieliński z Ciasiem, Michalski z Markiem, a Dembek z Rajskim.

W planach na ten dzień uwzględniono także półfinały debla pań, debla panów oraz mikstów.

Partnerzy