37-letni Tommy Robredo bez najmniejszych problemów pokonał o 13 lat młodszego Andreę Vavassoriego i w znakomitym stylu zameldował się w finale Poznań Open 2019.

Od początku spotkania na korcie dominował Hiszpan. Zwycięzca dwunastu turniejów cyklu ATP World Tour miał dobrą skuteczność pierwszego serwisu, przeważał w wymianach i był bezbłędny przy bronieniu ewentualnych break pointów. Sam natomiast regularnie odbierał podanie przeciwnikowi i efektem tego była gładka wygrana 6:2, 6:1.

Pokonany Vavassori nie może  jednak rozpamiętywać półfinałowej porażki zbyt długo. Na Włocha czeka bowiem dziś jeszcze jedno wyzwanie – finał gry podwójnej. Tenisista z Italii oraz partnerujący mu Hiszpan David Vega Hernandez zmierzą się z holendersko-hiszpańskim duetem Mark Vervoort i Pedro Martinez.

Zanim jednak wyłonimy deblowych mistrzów, czeka nas jeszcze drugi półfinał singla. O prawo do niedzielnej gry z Robredo powalczą Hubert Hurkacz i Rudolf Molleker. Spotkanie Polaka z Niemcem powinno się rozpocząć kilka minut po godzinie 12.

Partnerzy